Edukacja

 

Proponowany cykl lekcji języka polskiego poświęconych „W pustyni i w puszczy” związany jest z powieścią Henryka Sienkiewicza, grą planszową o tym samym tytule oraz internetową platformą wiedzy.

Nauczyciel może wykorzystać w toku lekcji zarówno tekst Sienkiewicza, jak i materiały ikonograficzne związane z grą oraz materiały dodatkowe zamieszczone przez twórców w Internecie.

wpiwp_konspekty_thumb

Cykl obejmuje cztery jednostki lekcyjne ściśle związane z powieścią, zgodne z obowiązującą podstawą programową dla klas 4-6 i wszechstronnie omawiające motywy i wątki obecne w powieści Henryka Sienkiewicza.

Proponowane tematy lekcji:

  • Przygoda dopiero się rozpoczyna.
  • Zwykli i niezwyczajni bohaterowie W pustyni i w puszczy.
  • Nel – pierwsza badaczka afrykańskiego lądu.
  • Nudzi czy budzi wyobraźnię? O czytaniu książki.

Autorką scenariuszy jest Biserka Čejović – praktyk, nauczycielka języka polskiego w szkole podstawowej, współpracowniczka Instytutu Badań Edukacyjnych. Propozycje konsultowane były z dr hab. Witoldem Bobińskim, któremu dziękujemy za pomoc i cenne uwagi.

Pobierz materiały edukacyjne

Nauczycieli zainteresowanych wykorzystaniem scenariuszy i towarzyszącym im materiałów edukacyjnych prosimy o wypełnienie formularza. Scenariusze zostaną wysłane do Państwa na podany adres mailowy.

Jeśli chcieliby Państwo zgłosić własne propozycje lekcji z wykorzystaniem gry planszowej i internetowej platformy wiedzy, bardzo prosimy o kontakt.